Spectr News Theme

روش ترمیم ترک استخر و آب بندی استخر

کد مطلب : 206

روش ترمیم ترک استخر و آب بندی استخر

چگونه استخر را عایق کنیم ( قیمت روز چسب، رزین ، عایق پلیمری استخر بتنی و سیمانی )

شما می توانید برای مشاورهو کسب اطلاعات در خصوص تعمیرات سازه های بتنی و آب بندی و عایق کاری استخرهای بتنی، بلوکی و کشاورزی با بخش فنی و مهندسی یا فروش و بازرگانی کلینیک فنی وتخصصی بتن ایران ( 44618462-44618379-021 ) تماسحاصل فرمایید.

 

آب بندی استخرها ( مشکلات ،محدودیتها  و انواع مواد و روش های آب بندیاستخر ها )

یکی از مهمترین فاکتور ها و خصوصیات استخر ها بهعلت کاربری  آنها مبحث آب بندی می باشد. آببندی در استخرها به علت خصوصیات منحصر به فرد خود نیازمند دقت عمل و تصمیم گیریهای ویژه ای می باشد . از جمله مواردی که می تواند باعث تمایز آب بندی استخرها باسایر سازه های آبی مانند مخازن آب یا فاضلاب می باشد می توان به موارد ذیل اشاره کرد:

1.     تغییرات دمایی آب و انبساط و انقباض ناشی از آندر سازه استخر

2.     عدم دسترسی به بدنه استخر در بسیاری از مواقع کهبه علت اجرای پوشش نهایی مانند کاشی کاری امکان تعمیرات ثانویه ناممکن ، سخت وهزینه بر می باشد.

3.     جابجایی و نشت در بدنه به علت اینکه در بسیاری ازمواقع استخرها با استفاده از مصالح سنتی مانند آجر و یا بلوک ساخته می شوند و اینامر به علت ناهمگن بودن سازه می تواند منجر به ایجاد ترک و یا جابجایی های هر چندکوچک گردد که به نوبه خود می تواند باعث ایجاد نشتی هایی در استخر گردد.

4.     اجرای سازه در پارت ها کوچک به علت ساخت سنتی کهمنجر به ایجاد درزهای مختلف اجرایی می گردد.

5.      عدم امکان آب بندیبه صورت فار منفی به علت نا پیدا بودن محل نفوذ آب و در پاره ای از مواقع عدمدسترسی به پشت دیوار استخر

 

روش های آب بندی استخر

استخر ها با روش های مختلفی قابل آب بندی میباشند :

1.     آب بندی سازه در حین اجرا با استفاده از اجرا نوار آب بند ( واتراستاپ پیوی سی یا بنتونیتی ) این سیستم به علت اینکه در بسیاری ازمواقع به علت مشکلات اجرایی شاهد ایجاد نقاط ضعیف در بتن و درزهای اجرایی می باشیم، در نهایت نیازمند آب بندی ثانویه می باشد.

2.     اجرای لایه های آب بندی سنتی مانند اجرای پلاستر ، نرمه ماسه سیمان با مواد آببند یا چسب بتن این سیستم به علت وجود درزهای اجرایی درخود ، خود می تواند منجر به عدم اجرای آب بندی قطعی گردد.

3.     اجرای پوشش های ژئوممبرین این سیستم به علت محدودیتهای ذاتی ژئوممبرین دراستخر های کشاورزی مناسب بوده و کاربرد خوبی در استخر های شنا به ندارد. چرا کخحود دارای نمای مناسبی به علت رنگ آن نبوده و چسبندگی لازم را برای اجرای کاشیندارد. لازم به ذکر است این سیستم برای استخر یا مخازن آب کشاورزی و پرورش ماهی کهدارای ابعاد بزرگ می باشد به خصوص در مواقعی که عملیات سازه ای صورت نگرفته و بسترکار صرفا خاکی یا شفته آهک می باشد به لحاظ سرعت بالای اجرا و اقتصادی بودن گزینهبهتر می باشد.

4.     اجرای پوشش های آب بندی پلی یورتان که با توجه بهزیبایی و دکوراتیو بودن می تواند گزینه خوبی به خصوص در مواقعی که قصد اجرای کاشیوجود ندارد می باشد- از جمله مشکلات ان می توان به تخصصی بودن اجرای آن اشاره کرد.

5.     اجرای پوشش های نفوذگر کریستال شونده این پوشش های در صورتی که بدنه استخر بتن مسلحباشد می تواند به کاربرده شده و موثر باشد ولی امکان اجرای آن در استخر های بلوکیو آجری با لایه نهایی پلاستر ندارد.

6.      اجرایپوشش های سوپر الاستومری پایه سیمانی اکرلیکی : در واقع به اعتقاد متخصصی و نگارنده این متن ، باتوجه به تجارت موجود و شرایط خاص مشروح در بالا ، این سیستم بهترین گزینه برای آببندی استخر ها می باشد . از جمله مزایای این پوشش ها می توان به انعطاف پذیری بالاو تحمل تنش های ناشی از انبساط و انقباض ، ایجاد پل بر روی ترک و بتن های کرمو ،یک پارچه و بدون درز بودن ، مقاومت خوب در برابر سولفات و کلر ، چسبندگی عالی ،امکان اجرای کاشی و سرامیک و عدم اجرای تخصصی اشاره کرد. این پوشش های که دارای دوجز می باشد به راحتی با استفاده از غلطک ، برس و یا اسپری بر روی سطح بتن قابلاجرا می باشد.

 

از جمله مشکلات عدم آب بندی استخر ها ، علاوه بر کاهشآب ، امکان نشت سازه ، ظاهر نا زیبا می توان به خوردگی آزماتور ها به علت اضافهشدن کلر به آب استخر و تخریب استخر اشاره کرد.

 

 

معرفی یک نمونه از پوششسوپر الاستومری محصول شرکت معتبر کلینیک فنی و تخصصی بتن ایران ( رایحه بتن سبز )به شرح ذیل می باشد:

 

 

 

 

 

BETOGARD F-125

پوشش دو جزئی نیمه الاستیک پایه سیمانی اکرلیکی

 

شرح :

BETOGARD F-125 پوششی دو جزئی بر پایه سیمان و اکرلیک ، با انعطاف پذیری نسبی ،مناسب برای  آب بندی و محافظت سطوح بتنی وپلاستر در سطوح داخلی و خارجی می باشد.

 

موارد مصرف :

 • آب بندی باغچه ها و روف گاردن
 • آب بندی سطوح افقی و عمودی در محیط های داخلی و خارجی
 • محافظت و آب بندی دیوارهای مدفون ، دیوارهای حائل و زیر زمین ها
 • آب بندی فشار مثبت استخرها و مخازن آب
 • آب بندی تراسها ، سرویس های بهداشتی، آشپزخانه ها و حمام
 • محافظت از بتن در برابر نمک ، کربناتاسیون ، سولفات و آب

 

مزایا و ویژگیها :

 • مقاومت کششی بسیار بالا
 • اقتصادی بودن و دوام بالا
 • ایجاد یک لایه یک پارچه و نیمه منعطف آب بند ، با چسبندگی بالا ، زیر کاشی و ملات
 • مقاومت در برابر نمک ، سولفات و کلر موجود در خاک .
 • امکان خروج بخارات از بتن به بیرون پوشش
 • زمان اجرای طولانی و با محدودیت کم
 • اعمال آسان ( سرد جرا ) . بدون درز
 • امکان استفاده در مخازن آب شرب
 • آب بندی یکپارچه ، بدون درز و مفاصل سرد

 

مشخصات فنی :

 Content

 

 

 

 

Color

Mixing

 

Mixture Density

Adhesion Strength

Resistance to Pressurized Water

Capillary Water Absorption

Component A: Polymer modified admixture and special cement

Component B: Copolymer acrylic dispersion

Gray

20 kg A component : 5 kg B component

1,90 g/cm3

≥1,50 N/mm2 (28 days)

2 bars positive

<0,10 g (after 4 hours) (TS EN 12808-5)

 

Usage Period

Maturity Period

Application Temperature

Service Temperature

Application Tools

Drying Time

Mechanical Strength

Water Impermeability

Topcoated by plaster/ceramic Final Strength

HS Code

2 hours

3-5 minutes

+5°C to +25°C

-20°C to +80°C

Brush

2 days

7 days

3 days

14 days

 

3824.90.70.00.00

 

روش مصرف :

آماده سازی سطح :

سطح باید از کلیه مواد ضعیف ، گرد و غبار، روغن قالب ، رنگ ، گل و ... عاری گردد. به طور کلی سطح باید از هر گون موادی کهمانع چسبندگی گردد پاک سازی شود. بتن های شکسته و نخریب شده باید پیش اجرای پوششترمیم شده ، همچنین بتن و ملات های ضعیف برداشته شود. سطح کار باید صاف و بدونتخلخل باشد. منافذ و ترک های استاتیک باید با استفاده از ملات حاوی چسب لاتکس و یاترمیم کننده پایه سیمانی Dezosive 1010   تعمیر و پر شود.

سطح اجرا باید با مرطوب کردن در حالتاشباع با سطح خشک  قرار گیرد. در کنج هایاتصالات ، پس از اجرای لایه اول BETOGARD F-125 با استفاده از ملات ترمیم کننده ماهیچه کشیو یا با نوار  PH 127  محافظت شده و سپس لایه دوم اجرا شود.

 

روش اجرا :

بخش پودر محصول را در یک سطل یا ظرف تمیزریخته و بخش مایع محصول ( 5 کیلوگرم رزین به علاوه 2 لیتر آب که در ابتدا با هممخلوط شده اند )  را به آرامی به آن اضافهکنید و همزمان با همزنی به دور 400 تا 600 در دقیقه مخلوط نماید. اختلاط را به مدت3 تا 5 دقیقه ادامه دهید تا مخلوطی یکنواخت و همگن و بدون رسوب حاصل شود. BETOGARD F-125  آماده شده پس از اختلاط را به وسیله برس در دوتا سه لایه بر روی سطح اجرا نماید.  دراجرا با برس لایه ها باید عمود بر هم اعمال شود. لایه دوم باید ، در حالی که لایهاول در حال سفت شدن بوده و پیش از خشک شدن آن ، اجرا شود. سطح باید پیش از اجرایلایه دوم مرطوب گردد. مخلوط آماده شده را به مدت دو ساعت می توانید استفاده نماید.در سطوح خارجی ، پوشش اعمالی باید به مدت 24 ساعت در برابر تابش مستقیم آفتاب ،بارندگی و یخبندان محافظت شود.

 

مقدار مصرف :

1 تا 1.5 کیلوگرم مخلوط در هر مترمربع ، در هر لایه باید اجرا شده و حداقلنیاز به دو لایه می باشد. جهت محافظت بیشتر می توان سه لایه اجرا نمود. محصولحداکثر در یک لایه ، باید به ضخامت 2 میلیمتر در حالت تر باشد.

 

بسته بندی ، مدت زمان و شرایط نگهداری :

 • ست 25 کیلوگرمی ( جزء پودری A  : کیسه 20 کیلوگرمی ، جزء مایع B  : گالن 5  کیلوگرمی )
 • 12 ماه در بسته بندی اولیه و اصلی .
 • در محیط خشک و دمای 5 تا 35 درجه سانتیگراد نگهداری شود. در برابر حرارت زیاد و یخبندان محافظت گردد.

 

پاکسازی تجهیزات :

تجهیزات و لوازم استفاده شده بایدبلافاصله پس از استفاده با آب شستشو شود. در صورت خشک شدن ملات بر روی تجهیزاتپاکسازی صرفا به روش های مکانیکی میسر خواهد بود.

 

هشدارها و محدودیت ها :

 • از تماس با پوست و چشم خود داری شود.
 • در زمان یخبندان و بارندگی از اجرا ممانعت گردد.
 • پس از اجرا تا زمان خشک شدن ، در برابر تابش مستقیم آفتاب، یخ زدگی ، باران ، تردد و رطوبت شدید محافظت شود.
 • از اعمال پوشش در دمای هوا و سطح کمتر از 5 درجه سانتیگراد و بیش از 25 درجه سانتیگراد خود داری نمایید.
 • زمانی که سطح در برابر تردد آسیب نبیند می توان نسبت به اجرای کاشی یا ملات اقدام نمود.

 

نکات ایمنی :

از تماس با چشم و پوست خود داری شده و پساز استفاده دست های خود را شستشو دهید. در صورت تماس با چشم، پوست و یا بلعیده شدن، سریعا به پزشک مراجعه شود و یا به بخش ایمنی دیتا شیت مراجعه گردد. درب ظرف رازمانی که استفاده نمی گردد بسته و به دور از دسترس اطفال نگهداری شود.

 

نگهداری :

مدت زمانی نگهداری ، در بسته بندی اولیه ودر شرایط مناسب ، 12 ماه می باشد. در صورت نیاز به اطلاعات بیشتر با کلینیک فنی وتخصصی بتن ایران تماس حاصل نماید.

 

 

 

عبارت  :

قیمت رنگ آب بندی استخر ، قیمت چسب ترکاستخر ، خرید چسب آب بندی استخر ، قیمت چسب بتن آب بندی ، روش ترمیم ترک استخر ،عایق بندی استخر بتنی ، قیمت رزین آب بندی استخر ، بهترین چسب آب بندی ، مواد آببندی استخر ، مایع آب بندی ، تست آب بندی مخزان بتنی ، مایع آب بندی ،رزین عایق بندی استخر ، قیمت رنگ آب بندی استخر ، قیمت رزین آب بندی استخر ، فروشچسب z90 در  تهران ، قیمت چسب بتنآب بندی ، قیمت چسب ترک استخر ، قیمت روز چسب بتن ، عایق بندی استخر سیمانی ، آببندی استخر بتنی ، عایق پلیمری استخر ، چگون استخر را عایق کنیم ، بهترین چسب آببندی ، چسب ترک استخر ، مواد آب بندی استخر ، رنگ آب بندی استخر ، قیمت چسب آببندی استخر ، خرید چسب آب بندی استخر ، پودر آب بندی استخر ، آب بندی حوض ، آببندی استخر کشاورزی ، مواد آب بندی استخر ، آب بندی دیوار بتنی ، آب بندی مخزنبتنی ، مراحل ساخت مخزن بتنی آب ، پوشش آب بندی بتن ، روش آب بندی مخازن بتنی ، آببندی مخازن بتنی ، مواد آب بند کننده بتن ، بتن آب بند چیست ، عایق کاری استخر ،قیمت عایق کاری استخر ، مواد عایق استخر ، چسب عایق استخر ، عایق واترپروف استخر ،بهترین روش آب بندی استخر درسایت کلینیک فنی و تخصصی بتن ایران شما می توانید جهت دسترسی به مطالب ،استانداردها و محصولات مورد نظر خود از طریق پنجره جستجو در سمت راست صفحه اقدامنماید.

 

 

کلینیک فنی و تخصصی بتن ایران ، علاوه بر دفترمرکزی خود واقع در تهران ، اشرفی اصفهانی ، گلزار سوم ، پلاک ، واحد 4 ، و نیزدفتر جنوب کشور خود، واقع در استان خوزستان ، شهرستان اهواز ، زیتون کارمندی ، فلکه پارک ، جنببانک تجارت ، ساختمان 88 ، در بسیاری از استان های دیگر از جمله  استان هرمزگان ( بندرعباس ، قشم، خارک و ... ) ، استان بوشهر (شهرستان بوشهر ، عسلویه ، جم ، برازجان، کنگان و ... ) ، استان اصفهان (شهرستان اصفهان ،  شهرضا، فولاد شهر، شاهینشهر ، زرین شهر ) ، استان یزد ، استان کرمان ، استان فارس ( شهرستان شیراز ، نورآباد ممحسنی ، جهرم و ... ) ، استان کرمانشاه ، استان کردستان (شهرستان سنندج ) ، استان لرستان ( خرم آباد ، بروجرد ، دورود، نورآباد ، الشتر و ... )، استان آذربایجان شرقی و آذربایجان غربی ( شهرستان های تبریز و ارومیه ) ، استان اردبیل، استانزنجان، استان های خراسان رضوی ، خراسان جنوبی و شمالی ( شهرستان های مشهد ، بیرجند و ... ) ، استان زاهدان (شهرستان های زاهدان ، ایرانشهر ، زابل ، سیرجان، پیرانشهر و ... )، استان البرز (شهرستان کرج و ... ) ، استان کاشان ، استان قم ( شهرستان قم ) ، استان مازندران ( شهرستان های ساری ، بابل ، بابلسر، نوشهر ، چالوس ،محمود آباد و ... ) ، استان گیلان ( شهرستان های رشت ، بندرانزلی و ... ) ، استان ایلام (شهرستان های ایلام و دهلران، مهران و ... )، استانهمدان ( شهرستان های همدان ، تویسرکانو کبودرآهنگ ) ،استان گلستان ( شهرستان گرگان ) ، استان خوزستان ( شهرستان اهواز ، دزفول ، ماهشهر، سربندر ، آبادان ،خرمشهر ، بهبهان ، شوشتر، شوش ، مسجدسلیمان، رامهرمز ، گتوند و ... ) ، استان چهارمحال بختیاری (شهرکرد ) ، جزیره کیش ،  کشور عراق ( استان بصره، الاماره و نجف ) ، کشور افغانستان (کابل و هرات ) ،  دارای دفاتر فروش و ارائهخدمات مهندسی می باشد. شما می توانید با مراجعه یا تماس با این دفاتر ضمن مشاور از خدمات و محصولات ارائه شده بهره مندشوید.

 

 

 

 


or
or
A password will be send on your post
Registration